Fizica Calarasi
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Canva, un program util pentru elevi și profesori
Premiere olimpici 2007 EmptyJoi Mai 09, 2024 8:28 pm Scris de Admin

» Concursul "Florin Vasilescu" 2024 (Călărași)
Premiere olimpici 2007 EmptyMier Apr 17, 2024 6:49 pm Scris de Admin

» Acțiuni metodice fizică-chimie 2023-2024
Premiere olimpici 2007 EmptyLun Apr 15, 2024 7:24 pm Scris de Admin

» Olimpiada de fizică 2024
Premiere olimpici 2007 EmptyLun Ian 29, 2024 9:05 pm Scris de Admin

» Concursuri și olimpiade 2023-2024
Premiere olimpici 2007 EmptyLun Ian 29, 2024 8:50 pm Scris de Admin

» Concurs național de știință ReCoNnect 2023-2024
Premiere olimpici 2007 EmptyJoi Ian 11, 2024 4:51 pm Scris de Admin

» Mast 2023 Călărași
Premiere olimpici 2007 EmptyMar Ian 09, 2024 8:37 pm Scris de Admin

» Flash-player pentru fișiere .swf
Premiere olimpici 2007 EmptyJoi Ian 04, 2024 7:40 pm Scris de Admin

» Harta colindelor românești
Premiere olimpici 2007 EmptyLun Ian 01, 2024 11:09 am Scris de Admin

Vremea în Călărași
CĂLĂRAȘI WEATHER
Conversie document in PDF

Pentru diverse optiuni legate de utilizarea .pdf-urilor puteti folosi sit-ul gratuit de mai jos:
http://smallpdf.com/

Premiere olimpici 2007

2 participanți

In jos

Premiere olimpici 2007 Empty Premiere olimpici 2007

Mesaj  Admin Mier Dec 19, 2007 11:23 pm

premiere olimpici 20 dec. 2007


Ultima editare efectuata de catre Admin in Mier Sept 24, 2008 10:18 pm, editata de 2 ori
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 435
Varsta : 66
Data de inscriere : 20/11/2007

https://fizica.forumotion.com

Sus In jos

Premiere olimpici 2007 Empty Re: Premiere olimpici 2007

Mesaj  Cezar Ghergu Joi Ian 17, 2008 10:15 pm

Premierea olimpicilor din acest an a reprezentat o incurajare necesara atat elevilor cat si profesorilor pentru desfasurarea unor astfel de activitati. Imi aduc aminte ca ultima premiere de acest fel s-a realizat in 1996. Am gasit-o destul de interesanta in acea perioada si nu o voi uita probabil niciodata, considerand-o o activitate deosebita. Am dorii sa multumim organizatorilor din acest an, pentru aceasta initiativa.
cz

Cezar Ghergu

Numarul mesajelor : 26
Location : Oltenita
Data de inscriere : 16/01/2008

http://www.fizica.multiservers.com

Sus In jos

Premiere olimpici 2007 Empty Despre olimpiade si concursuri...

Mesaj  Cezar Ghergu Sam Ian 19, 2008 6:40 pm

Referitor la olimpiade in general parerile profilor sunt foarte diferite. Dupa mine reprezinta in aceasta perioada singurul prilej de intalnire si intercunoastere intre profesori la nivelul judetului. Desi parerile profesorilor sunt foarte diferite cu privire la activitatea desfasurata cu prilejul olimpiadelor as cauta sa punctez niste aspecte. In primul rand permite profesorilor participanti sa se autoperfectioneze continuu, venind in contact cu probleme diverse si cu nivel de complexiate destul de inalt. In al doilea rand poate fi totusi si un criteriu de analiza a munci personale la clasa comparand cei mai buni elevi cu elevii altor scoli din judet, permitand intr-o oarecare masura si o reglare permanenta a activitatii desfasurate. Desigur ca nu neaparat ar trebui sa fim de acord cu aceste idei aparand imediat ideia de "supraincarcare" a elevilor prin parcurgerea unor teme suplimentare sau cu nivel mai inalt de predare. Nu este neaparat exclusa existenta unei astfel de situati, insa ea ar putea fi eliminata total insa printr-un invatamant diferentiat sau prin facilitarea accesului elevilor capabili de performante la parcurgerea individuala a unor teme indicate de profesori. Desigur ca si in cadrul clasei nivelul de cunostinte transmis elevilor, trebuie sa fie la nivelul potrivit si aplicata permanenta o notare sistematica si stimulativa actului de invatare.
Am incercat explicarea unor idei personale referitoare la o forma de pregatire pentru olimpiadele scolare. M-ar bucura sa putem discuta sincer pe aceasta tema, cu profesori de fizica din judetul Calarasi in masura in care am considera-o impreuna o tema de bun augur, pentru cresterea intersesului in dezvoltarea unor astfel de idei. Multumesc !

Cezar Ghergu

Numarul mesajelor : 26
Location : Oltenita
Data de inscriere : 16/01/2008

http://www.fizica.multiservers.com

Sus In jos

Premiere olimpici 2007 Empty Re: Premiere olimpici 2007

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum