Ultimele subiecte
» Subiecte fizica admitere Poli Bucuresti din ani trecuti
Joi Iul 10, 2014 10:58 am Scris de Admin

» Orase din Romania vazute de sus
Dum Iun 22, 2014 12:51 am Scris de Admin

» De pastrat si de deschis de mii de ori. Inestimabil!
Lun Iun 09, 2014 12:29 am Scris de Admin

» Olimpiada Stiinte juniori 2014
Mier Mai 28, 2014 11:04 pm Scris de Admin

» Ajutor in rezolvarea unei probleme cu lentile
Sam Mai 24, 2014 7:06 pm Scris de Vlad

» Concursul de Stiinta si Tehnica "Florin Vasilescu" 2014
Dum Mai 11, 2014 1:14 am Scris de Admin

»  Concursul National de Fizica ,,UNIVERSUL EINSTEIN"
Joi Mai 08, 2014 5:06 pm Scris de Admin

» Model subiect Evaluare nationala la final de cl. a 6-a
Mier Mai 07, 2014 5:57 pm Scris de Admin

» Pentru cei din Calarasi (si nu numai) - filmare TVR 1967
Dum Mai 04, 2014 1:09 am Scris de Admin

Vremea in Calarasi
Harti Google
Stiri din Calarasi
Aveti mai jos o harta a cerului din Bucuresti (la momentul incarcarii acestei pagini):

current night sky over Bucharest
Sky map by AstroViewer®
Get the HTML code for this sky map

Competente cheie TIC in curriculumul scolar

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Competente cheie TIC in curriculumul scolar

Mesaj  Admin la data de Mier Mar 14, 2012 9:18 pm

Sambata, 17 martie 2012, va incepe cursul de formare Competente cheie TIc in curriculumul scolar pentru urmatoarele discipline:

Fizica - Liceul Teoretic "Mihai Eminescu" Calarasi
Biologie- Scoala nr. 10 "Mihai Viteazul" Calarasi
Religie - Scoala nr. 5 "Nicolae Titulescu" Calarasi
Arte+socio-umane - Grupul Scolar "Danubius" Calarasi

Va rugam sa anuntati profesorii care au aceste specializari ca se pot inscrie si maine, prezentandu-se la scolile respective.

Week-end placut!
Lorena Mitran

În perioada imediat urmatoare (incepand cu 17 martie!) Centrul National de Examinare si Evaluare demareaza activitatea de formare a profesorilor pentru disciplinele: informatică, limba si literatura romana, limbi moderne, matematica, fizica, chimie, biologie, istorie, geografie, socio-umane, aria curriculara Arte, din cadrul proiectului POSDRU Competente cheie TIC in curriculumul scolar , ID 4615.
Scolile nominalizate de ISJ Calarasi ca scoala esantion, in acest proiect, sunt precizate in anexa din atasament, dar se primesc inscrieri si din alte scoli.
Cursul este acreditat prin OMECTS 3284/17.02.2012, cu durata de 62 ore - 15 credite transferabile.
Va rugam sa trimiteti pe adresa ccd_calarasi@yahoo.com un tabel (modelul atasat) cu cadrele didactice cu specialitatile mentionate, din scoala dumneavoastra, care vor fi prezente la cursuri. Va rugam sa faceti tot posibilul ca aceste date sa ne parvina cat mai repede pentru a constitui grupele de lucru si a face toate demersurile necesare desfasurarii cursurilor. Fiecare participant va primi un mail cu datele privind orarul si locatia cursului.

Director CCD,
Prof. dr. Stefana Dumitru

Atasamente
Scoli_Calarasi.doc Nu aveti permisiunea sa descarcati atasamente aici.(477 KB) Descarcat de 2 ori
REGISTRU INSCRIERE.doc Nu aveti permisiunea sa descarcati atasamente aici.(58 KB) Descarcat de 1 ori
Adresa_SS_Agenda.pdf Programul cursurilor de formare in CalarasiNu aveti permisiunea sa descarcati atasamente aici.(197 KB) Descarcat de 5 ori

Admin
Admin

Numarul mesajelor: 230
Varsta: 56
Data de inscriere: 20/11/2007

Vezi profilul utilizatorului http://fizica.forumotion.com

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum